Общее·количество·просмотров·страницы

Вітаємо прихільників Інтернет-центрів у публічних бібліотеках України!

четверг, 18 февраля 2021 г.

Децентралізація



Як швидко дізнатися, у якому районі ваша громада або у якій громаді ваше село, селище чи місто?

Скористайтеся простим пошуком на нашому порталі.
Прямо на головній сторінці (знизу): https://decentralization.gov.ua/
Пишете назву області і бачите, які там є громади.
Пишете назву громади, переходите і бачите, в якій вона області, районі і з яких населених пунктів складається.
Пишете назву села, селища чи міста, переходите і бачите, до якої громади, якого району та області воно належить.
Якщо не вистачає якоїсь інформації по адміністративно-територіальному устрою, пишіть під цією публікацією (про інтерактивні карти громад, районів, областей пам’ятаємо - працюємо над цим).




среда, 17 февраля 2021 г.

Дія. Цифрова освіта



Сьогодні, 17 лютого 2021 року у секторі "Регіональний тренінговий центр" учасники тренінгу "Основи роботи на ПК та пошуку інформації в мережі Інтернет" були ознайомленні із національною онлайн-платформою "Дія. Цифрова освіта". Студенти пройшли реєстрацію, та розпочали онлайн-навчання із вивчення освітніх серіалів на цифровій платформі, особлива увага була до серіалу "Базові цифрові навички", студенти не тільки прослухали курс, а ще й успішно пройшли тестування та отримали сертифікат.
Тренер - Марина Семик
#cyfra_library



четверг, 11 февраля 2021 г.

Підвищення кваліфікації


9 та 10 лютого 2021 року у секторі «Регіональний тренінговий центр» на постійній основі розпочалось навчання з підвищення кваліфікації працівників бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва на тему – «Microsoft Excel – легко і просто»
Оновлення та набуття умінь, знань, навичок і здатності виконувати завдання та обов’язки шляхом ефективного використання Microsoft Excel в практичній діяльності для автоматизації процесів обробки і презентації інформації бібліотеки за допомогою табличного процесора.
Програма спрямована на підвищення рівня професійних компетентностей бібліотекарів, а саме:
Автоматизоване проведення розрахунків:
−обчислення простих і складних функцій;
−створення «розумних таблиць»;
−складання графіків,
- графічне представлення даних за допомогою діаграм.
Технічні вміння.
Навчання буде проходити 2 раза на місяць по 2 години.
Лектори – в.о. зав. відділом Економіки і новітніх технологій – Олеся Шевчук та бібліотекар відділу Економіки і новітніх технологій - Марина Жилюк ; Відео -
Марина Семик




 

понедельник, 8 февраля 2021 г.

Кібербулінг. Безпека в мережі Інтернет




Якщо жарти перестали бути смішними, а на прохання їх припинити ніхто не реагує; якщо хтось розповсюджує твої фото без дозволу; якщо тобі погрожують у коментарях, чатах чи месенджерах – це кібербулінг
За даними ЮНІСЕФ, кожен п’ятий підліток в Україні визнавав себе жертвою онлайн-знущань. Піддатися цькуванню із застосуванням цифрових технологій може будь-хто, і дорослі у тому числі.
Що робити, якщо це сталося з тобою
припини комунікацію з особою, яка тебе ображає чи погрожує (можна внести номер у чорний список, видалити особу з друзів у соцмережах);
не ділися персональною інформацією (адресою, місцем навчання або роботи, фотографіями);
подай скаргу на допис чи коментарі з погрозами (у соціальних мережах є правила розміщення публікацій, які передбачають таку можливість);
розкажи про цю проблему особі, якій довіряєш (батькам, вчителям/викладачам, друзям);
звернися на гарячу лінію.
Корисні ресурси про кібербулінг:
Онлайн-курс про кібербулінг для підлітків https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyberbullying
10 запитань про кібербулінг https://www.unicef.org/ukraine/cyberbulling
Кампанія проти кібербулінгу https://cyber.bullyingstop.org.ua/
Чат-бот «Кіберпес» у Telegram і Viber
Куди звертатися по допомогу:
Національна дитяча «гаряча» лінія: 116 111 (безкоштовно з усіх мобільних). Лінія є анонімною та конфіденційною. Працює в будні з 12:00 до 16:00.
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу: 116-000;
Гаряча лінія з питань запобігання насильству: 116-123 або 0-800-500-335;
Центр надання безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103; Номер працює цілодобово — безкоштовно в межах України.
Ці рекомендації підготували для вас небайдужі IREX in Ukraine Мріємо та діємо America House Kyiv та проєкт "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність"
Сміливо ділися з рідними та друзями! Вперед до безпечного інтернет-серфінгу!
#SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету



Безкоштовні навчальні тренінги. Комп'ютерна грамотність для людей поважного віку.

В наш час цифрових технологій сучасному поколінню неможливо уявити собі життя без комп’ютера. Персональний комп’ютер вже давно не є розкішшю або предметом користування обраних, зараз це необхідний технічний гаджет, помічник, який дозволяє йти в ногу з часом. Купити комп’ютер людям поважного віку легко, а ось навчити ним користуватися здатний далеко не кожен, оскільки це вимагає багато часу та терпіння. Сьогодні, в стінах нашої Тімірязєвки 8 лютого 2021 року у секторі «Регіональний тренінговий центр» розпочалось навчання для людей поважного віку із комп’ютерної грамотності із дотриманням всіх карантинних вимог. Протягом 2-х тижнів наші студенти будуть опановувати комп’ютер та знойомитись з його можливостями. Навчання проводе тренер, завідуюча сектором "Регіональний тренінговий центр" - Марина Семик

четверг, 4 февраля 2021 г.

Дія. Цифрова освіта

Сьогодні Марина Семик, завідувач сектору «Регіональний тренінговий центр», провела тренінг для шкільних бібліотекарів «Роль бібліотек у проекті «Дія. Цифрова освіта».

среда, 3 февраля 2021 г.

Безкоштоні тренінги. Мобільна грамотність



Сьогодні, 3 лютого 2021 року, у секторі "Регіональний тренінговий центр" завершився тренінг для людей поважного віку "Мобільна грамотність". Сьогоднішнє заняття було дуже продуктивним, "студенти" під час користування смартфоном були ознайомлені про безпеку в мережі та практично змогли розпізнати експертну та офіційну інформацію через гаджет. Адже люди поважного віку є здебільшого чутливою категорією та можуть стати жертвами шахрайських дій. Користуючись новітніми девайсами, наші "студенти" були проінформовані, що не можна відкривати електронні листи від невідомих осіб та дуже важливо вчасно оновлювати програмне забезпечення. Адже дбаючи про безпечні паролі, налаштування кількох факторів підтвердження особистості (двофакторної аутентифікації), цифрову гігієну в мережі "Інтернет", та як не стати жертвою інтернет-шахрайства – фішингу, і як із задоволенням користуватися своїм смартфоном.
Другим блоком навчання був доступ до публічної інформації, органів влади та місцевого самоврядування.
По завершенню навчання наші "студенти" отримали не тільки потрібний багаж знань, а ще й сертифікат про проходження навчання.
Навчання проводила тренер, завідуюча сектором "Регіональний тренінговий центр" ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва - Марина Семик

вторник, 2 февраля 2021 г.

Безкоштовні навчальні тренінги. Мобільна грамотність.



Сьогодні, 2 лютого 2021 року у секторі "Регіональний тренінговий центр» розпочався дводенний тренінг "Мобільна грамотність для людей поважного віку". Наші "студенти" опановували смартфон, вчились робити класні "селфі", як встановлювати потрібні додатки через мобільну бібліотеку Play Market, спілкувалися з рідними в месенджерах, навчилися як робити відеодзвінки та слухати музику. Навчання проводила тренер, завідуюча сектором "Регіональний тренінговий центр" - Марина Семик