Общее·количество·просмотров·страницы

Вітаємо прихільників Інтернет-центрів у публічних бібліотеках України!

понедельник, 30 мая 2011 г.

Тренери спілкуються та обмінюються досвідом

30 травня 2011 року відбулася skape-конференція між тренерами регіональних тренінгових центрів м. Вінниці та м. Житомира. Під час проведення якої вдалося обговорити  проблеми та успіхи діяльності  РТЦ, обмінятися досвідом щодо методики проведення тренінгів, розробити напрямки діяльності  з удосконалення роботи в проекті "Бібліоміст", спланувати подальші спільні кроки в  напрямку обміну тренерськими практиками.
З'ясувалося, що аналіз проведених анкетувань серед учасників тренінгів, як у Вінницькому РТЦ так і у Житомирському РТЦ дав досить близькі результати: учасники тренінгів найбільше полюбляють практичні вправи, і висловлюють бажання більше часу приділяти методиці безпосереднього виконання нових різновидів бібліотечних послуг, зокрема організація віртуальних виставок, віртуальних довідок тощо.
Сподіваємося, що практика подібних спілкувань продовжуватиметься і надалі! 

пятница, 27 мая 2011 г.

Методисти знайомляться з інноваційними змінами у бібліотеках

З 23 травня 2011 року по 27 травня 2011 року на базі РТЦ відбулися тренінги за програмою: «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі інформаційного менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек. Адвокасі» для групи методистів центральних районних (міських) бібліотек, які виграли ІІ раунд проекту «Бібліоміст» і уже проходили навчання за адаптованою програмою Модулю 2. Методисти одержали знання та навички роботи у сфері інноваційної, ініціативної діяльності бібліотек з використанням основ менеджменту, маркетингу, фандрейзингу, адвокації, соціального партнерства. На завершальному етапі навчань, учасники презентували свої проектні розробки, над якими працювали протягом чотирьох днів,  зокрема  представили проекти щодо участі бібліотеки в справі захисту пам’яток культури краю, профорієнтаційної діяльності бібліотеки, адаптаційної допомоги людям з обмеженими можливостями,  залученню їх до користування  бібліотекою, створення в бібліотеці спеціальних інформаційно-консультаційних центрів задля підтримки здорового способу життя тощо. 

среда, 18 мая 2011 г.

Учасники тренінгів досліджують якість бібліотечних послуг


17 травня  2011 року учасники тренінгів були розділені на 2 підгрупи, отримали завдання дослідити якість бібліотечних послуг обласної книгозбірні. Вони розробили  анкети,  опитали користувачів, які того дня завітали до бібліотеки, отримані дані проаналізували і 18 травня презентували результати своїх досліджень.

"Бібліоблоги": так чи ні? Так!


Останім часом ми маємо можливість спостерігати за бурхливим розвитком блогосфери, в тому числі й "бібліотечної". Та й обговорення щодо доцільності їх ведення, проходить не менш жваво. Це може свідчить про те, що "бібліотечні" блоги насправді існують і їх «вільний» розвиток спонукає професіоналів до певних узагальнень, спрямувань, вироблення концепцій їх подальшої життєдіяльності тощо. Мабуть, тому їх і слід продовжувати вести й розвивати.
Блоги - це електронні аналоги звичайного паперового щоденника, і його власник може відображати там чи то історію свого життя, чи то події, що його цікавлять, викладати свої думки, іншу корисну інформацію. Основною ж  відмінністю мережевого щоденника від паперового є його доступність іншим користувачам мережі, тобто блог чи мережевий щоденник дає можливість не тільки бути засобом фіксування подій, він стає носієм інформації, а  у випадку з "бібліотечними" блогами, він виступає платформою  для професійного спілкування та обміну інформацією.  Прагнення людей до спілкування і зробило мережеві щоденники такими популярними.
В рамках занять тренінгового центру, бібліотечні працівники беруть участь у розробках своїх власних блогів, саме так званих "бібліотечних". Ми вже маємо приклади того, як учасники тренінгових занять -  бібліотекарі районних та й сільських книгозбірень, впроваджуючи інформаційні технології в практику своєї діяльності, успішно ведуть мережеві щоденники. Тож запрошуємо до мандрівки "мережними" мережевими сторінками "бібліотечних" блогів Вінниччини.
Барська районна бібілотека: блог читального залу - nformplaneta.blox.ua/html 
Барський молодіжний бомонд (Барська районна бібліотека) - http://barcreativeyoutn.blogspot.com/
Берег дитинства (блог Барської районної бібліотеки для дітей) - http://barchildlib.blogspot.com/
Тульчинська центральна районна бібілотека - http://tulchlb.blogspot.com/
Скарбниця Тиманівської бібліотеки - http://timanivka.blox.ua/html
Тиманівська бібліотека: день за днем - http://timanivkalive.blox.ua/html
Бібліотека села Міжлісся - http://mizhlissyalibr.blogspot.com/
BIBLIOVIN (Блог методистів Вінницької міської ЦБС) - http://bibliovin.blox.ua/
Коли виникає запитання «навіщо це потрібно?», то за кілька тижнів ведення блогу воно відпаде саме собою. Якщо Ви ще немаєте свого блогу – спробуйте себе, творіть!

вторник, 17 мая 2011 г.

В бібліотеці експонується виставка присвячена синові Подільської землі Ігнацію Яну Падеревському

17 травня 2011 року учасники тренінгів відвідали виставку присвячену нашому земляку і видатному польському митцю і державному діячу Ігнацію Яну Падеревському, яка  наразі експонується у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук. Виставка до міста прибула з Польщі, і  її відкриття  відбулося 6 травня за участі офіційної делегації Республіки Польщі на чолі з Маршалком Сенату Богданом Борусевичемв рамках святкування  Всесвітній день Полонії та поляків, що проживають за кордоном.
http://www.library.vn.ua/includes/Yan_Paderevskiy

понедельник, 16 мая 2011 г.

Третя група методистів розпочала навчання


В регіональному  тренінговому центрі з 16 травня 2011 року  розпочалися занняття для  методистів центральних районних (міських) бібліотек  (3 група) за адаптованою програмою Модулю 2 - "Підготовка бібліотечних фахівців до професійного використання процесів мережевого інформаційного пошуку та моніторингу в сфері інформаційно-аналітичної діяльності".