Общее·количество·просмотров·страницы

Вітаємо прихільників Інтернет-центрів у публічних бібліотеках України!

вторник, 27 декабря 2011 г.

Блог Іллінецької центральної бібліотеки

 Огляд бібліотечних блогів Вінниччини триває, тому сьогодні пропонуємо познайомитися з блогом Бібліотек@Іллінці (http://bib-illincy.blogspot.com/), на сторінках якого свою діяльність презентує Центральна бібліотека Іллінецької ЦБС, яка є одним із  переможців ІІ раунду конкурсу програми "Бібліоміст".  Окрім своєї  роботи,  бібліотекарі знайомлять читачів блогу з творчістю читачів, анонсують події, розміщують інформацію про цікаві акції тощо. Тож, запрошуємо відвідати блог Іллінецької бібліотеки!

среда, 21 декабря 2011 г.

Практичний семінар "Розробка навчальних програм та матеріалів"

Практичний семінар "Розробка навчальних програм та матеріалів" для переможців конкурсу програми "Бібліоміст" "Навчально-іноваційні бібліотеки-2011" 21-22 грудня 2011 р.
Фотоматеріали 

вторник, 13 декабря 2011 г.

Директори музичних шкіл знайомилися з інформаційними технологіями

Для групи директорів музичних шкіл Вінниччини на базі РТЦ з 9 по 13 грудня 2011 року проходили заняття за темою "Інформаційні технології та практика їх використання  в роботі керівника".

пятница, 9 декабря 2011 г.

Успішно завершилися тренінги для бібліотекарів Крижопільського та Мурованокуриловецького районівПрограму Модуля3

Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектоного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек з 5 по 9 грудня 2011 року, на базі РТЦ, вивчала група  бібліотекарів з Крижопільського та Мурованокуриловецького районів.

среда, 7 декабря 2011 г.

Завітайте на блог Василівської бібліотеки!

Знайомтеся, новий бібліотечний блог: Василівська бібліотека - http://vasylivkalb.blogspot.com/. Василівська бібліотека-філія  Тульчинської ЦБС у 2010 році, завдяки перемозі у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст», отримала комп'ютерну техніку та доступ до інформаційних ресурсів Інтернету. Тепер кожен відвідувач Бібліо-Інтернету, організованого при бібліотеці, має змогу безкоштовно долучитися до Всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, а бібліотекар про свою діяльність може розповісти на сторінках бібліотечного блогу. Тож запрошуємо відвідати блог сільської бібліотеки!

пятница, 2 декабря 2011 г.

Бібліотекарі Вінницької міської ЦБС отримали Сертифікати про завершення тренінгових занять

Тренінгові навчання  за програмою Модулю 3 "Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек" з 28 листопада по 2 грудня 2011 року проходили для бібліотечних фахівців Вінницької міської ЦБС. Бібліотекарі ознайомилися зі змінами, які відбуваються у бібліотеках завдяки інноваційній діяльності, здійснили спробу стратегічного планування, ознайомилися з бібліотечним маркетингом як інструментом створення нового іміджу закладу.

воскресенье, 27 ноября 2011 г.

Відеоновини за 2010 рік

Відеоновини за 2010 рік





Україна та світ схиляють голову у скорботі... 
У суботу, 27 листопада, вся Україна й увесь світ вшановуватимуть пам'ять  жертв Голодомору 1932-1933 років.
Акція "Запали свічку" 



22 листопада 2010 року
 о 15.00, у відділі літератури та інформації  виробничого профілю ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва  (чит. зала, IV поверх, вул. Соборна, 73),Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва проводить творчу зустріч з Володимиром Прокоповичем Кожем’яко.


16 листопада 2010 р
Вінниця відзначила Міжнародний день толерантності
Понад 10 років світ святкує Міжнародний день толерантності
Міжнародний день толерантності урочисто був проголошений «Декларацією принципів толерантності» затвердженою у 1995 році на 28 - й генеральній конференції ЮНЕСКО з нагоди 50 -річчя організації. Як пройшов день толерантності у Вінниці - дивіться у відеосюжеті:

За iнформацiєю:Телеканал "Віта"



9 листопада 2010 року
Усе визначається словом
Літературно мистецький вечір під такою назвою влаштували у Вінницькій обласній бібліотеці імені Тімірязєва
Присвячений захід дню української писемності та мови який відзначали 9-го листопада. До участі у культурному вечорі долучились актори Вінницького музично-драматичного театру ім. Миколи Садовського та народного театру «Сьоме небо». Детальніше у відеосюжеті:
За iнформацiєю: Телеканал "Віта"


5 листопада 2010 року
Відбувся перший випуск групи користувачів бібліотеки, які пройшли тренінгові навчання в Обласному тренінговому центрі в рамках програми "Бібліоміст"




27 жовтня 2010 року
«День мистецтва» влаштували в обласній бібліотеці ім. Тімірязєва
Студентів знайомили з новітніми періодичними виданнями з різних видів мистецтва
В рамках заходу, студентів Вінницького державного педагогічного університету знайомили з новітніми періодичними виданнями з різних видів мистецтва. Всього було представлено майже 100 новинок. Серед них були і єдині в місті тематичні мультимедійні диски. Своїми враженнями від побаченого ділиться Марія Бомбело у відеосюжеті:

За iнформацiєю: Телеканал "Віта"


29 вересня 2010 року
Акція «Читайте у нас»
(розповсюдження повітряних кульок з логотипом бібліотеки та буклетів з інформацією про кращі книги з фондів ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва).
Бібліотечна пісня (слова, музика - Тетяни Бокової) у виконанні Великого дитячого хору російського телебачення і радіо.


6 вересня 2010 року
Традиційні Стусівські читання відбулися біля пам'ятника поету
Віддати шану землякові в роковини його смерті прийшли письменники, вчителі, науковці та студенти.
На мітингу - реквіємі звучали вірші Василя Стуса та запис його голосу. Присутні пригадали його життєвий та творчий шляхи та наголосили, - такі як він народжуються раз на 100 років. За свої радикальні погляди та висловлювання проти тоталітарного режиму Василь Стус відсидів 14 років в'язниці та 8 - заслання. По собі залишив 8 томів творів та багато перекладів. В роковини смерті поета, до пам'ятника поклали квіти та вінки. Організатори мітингу стверджують, - поезія Василя Стуса є актуальною і сьогодні. З роками його вірші набули ще більшої популярності. В тім не завжди сучасна молодь його адекватно сприймає.
За iнформацiєю: Телеканал "Віта"


6 липня 2010 року
Відкриття Вінницького обласного тренінгового центру
(програма "Бібліоміст")

пятница, 25 ноября 2011 г.

Група користувачів в РТЦ

З 21  до 25 листопада 2011 року  в Обласному тренінговому центрі проходять тренінгові заняття "Основи роботи на ПК та основи пошуку інформації в мережі Інтернет" для групи користувачів бібліотеки. Учасники тренінгу мають досить поважний вік, а найстаршій - понад 70 років, проте вік не став на заваді, усі до занять відносяться досить відповідально і серйозно, та й завдання виконують ретельно, вдумливо.

пятница, 18 ноября 2011 г.

РТЦ зустрічає гостей!

18 листопада 2011 року регіональний тренінговий центр відвідали гості з центрального офісу програми "Бібліоміст" - головний менеджер програми Меган Унангст та керівник відділу розвитку організаційної спроможності Ярослава Титарено. Вони ознайомилися з роботою РТЦ, завітали на тренінг, який проводився для бібліотекарів Могилів-Подільського та Тростянецького районів. Бібліотечні працівники та представники програми мали змогу відверто поспілкуватися, обговорити питання впровадження такої бібліотечної послуги як використання інформаційних технологій і Інтернету в бібліотеках та поділитися своїми враженнями від тренінгових навчань.  Зокрема бібліотекарі відмітили, "що до проходження тренінгів не знали як і де знайти потрібну інформацію в Інтернеті, а на тренінгах познайомилися з різними пошуковими системами, цікавими сайтами. Наразі планують відкрити блоги своїх бібліотек. Загалом після тренінгів зможуть поліпшити якість бібліотечно-інформаційного обслуговування своїх користувачів".
     Спілкування  відбулося в  навпрочуд щирій та позитивній  атмосфері, тому на сам кінець - фото на згадку!


Група бібліотекарів Могилів-Подільщини та Тростянеччини в РТЦ



У Вінницькому РТЦ з 14 до 18 листопада 2011 року проходили тренінги для бібліотечних працівників Могилів-Подільського та Тростянецького районів за програмою модулю 2 «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці».
Бібліотекарі мали змогу ознайомитися з досвідом надання Інтернет-доступу  в публічних бібліотеках України, формами і методами інформаційного обслуговування користувачів електронними ресурсами. Також вивчали законодавство України з питань інтелектуальної власності, головні стратегії пошуку інформації, що застосовуються в телекомунікаційних мережах. Бібліотекаріна практиці знайомилися з технологією створення власного блогу тощо.

пятница, 11 ноября 2011 г.

В РТЦ бібліотекарі Іллінеччини та Козятинщини

Вінницький РТЦ з 7 листопада до 11 листопада 2011 року проводить тренінги для бібліотечних працівників Іллінецького та Козятинського районів за програмою модулю 2 «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці».
Бібліотекарі знайомляться з роллю Інтернету в глобалізації інформаційного простору, проблемами вільного доступу до інформації, специфікою надання доступу до Інтернету в публічній бібліотеці, формами і методами інформаційного обслуговування користувачів електронними ресурсами тощо.  Вони побували у інформаційному Центрі "Вікно в Америку", який діє на базі відділу літератури іноземними мовами,де мали змогу познайомитися з повнотекстовою базою даних "Віртуальна бібліотека", пристроями iPad та Kindle тощо.

четверг, 3 ноября 2011 г.

В РТЦ бібліотекарі Немирівщини та Гайсинщини



У Вінницькому РТЦ з 31 жовтня до 4 листопада 2011 року проходять тренінги для бібліотечних працівників Гайсинського та Немирівського районів за програмою модулю 2 «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці».
Бібліотекарі знайомляться з  Інтернет-доступом  в публічній бібліотеці, формами і методами інформаційного обслуговування користувачів електронними ресурсами тощо. 

среда, 2 ноября 2011 г.

Бібліоміст : відкриття в смт Тростянець


Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Тростянецька центральна районна бібліотека, смт. Тростянець Вінницької області

Про інтернет і не тільки...( смт Тростянець)


Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Тростянецька центральна районна бібліотека, смт. Тростянець Вінницької області

вторник, 1 ноября 2011 г.

Знайомтеся: блог "Верхівська сільська бібліотека""


Блогопростір бібліотек Вінниччини зростає, так віднедавна з інформацією про діяльність Верхівської сільської книгозбірні, що на Барщині, з історією села та з творчістю його мешканців, можна ознайомитися на блозі "Верхівська сільська бібілотека" - http://pilipi1.blogspot.com/.
Бібліотекарі запрошують усіх бажаючих до спілкування у віртуальному просторі, тож долучайтеся!

понедельник, 31 октября 2011 г.

Друковані газети: бути чи не бути?

"Газетний папір стане електронним?" - відповідь на це питання розкриває на своїх шпальтах газета "День" (№195-196), де зазначається, що Всесвітня організація інтелектуальної власності озвучила дату смерті паперових видань: "друкована преса остаточно зникне до 2040 року, а в США навіть раніше - до 2017 року". З матеріалами статті Марії Семенченко можна познайомитися за адресою http://www.day.kiev.ua/218071 . Усім охочим пропоную висловити своє бачення щодо майбутнього газетних видань. 

четверг, 27 октября 2011 г.

Тренінги тривають: в РТЦ група бібліотекарів з Хмільницького та Томашпільського районів

Вінницький РТЦ з 24 жовтня до 28 жовтня 2011 року проводить тренінги для бібліотечних працівників Хмільницького та Томашпільського районів за програмою модулю 2 «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці».
Бібліотекарі знайомляться з роллю Інтернету в глобалізації інформаційного простору, проблемами вільного доступу до інформації, специфікою надання доступу до Інтернету в публічній бібліотеці, формами і методами інформаційного обслуговування користувачів електронними ресурсами тощо. Після тренінгу "Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування" учасники тренінгу проявили зацікавленість щодо можливості створення у своїх бібліотеках Пунктів доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ) і приєднанні до Мережі ПДГ. Також вони побували у інформаційному Центрі "Вікно в Америку", який діє на базі відділу літератури іноземними мовами,де мали змогу познайомитися з повнотекстовою базою даних "Віртуальна бібліотека", пристроями iPad та Kindle тощо.

пятница, 21 октября 2011 г.

Бібліоміст: відкриття Інтернет-центру у с. Скарженці

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Скаржинецька сільська бібліотека Хмільницького району Вінницької області (21.10.2011).

Бібліоміст: відкриття Інтернет-центру у с. Лозна

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Лознянська сільська бібліотека Хмільницького району Вінницької області (21.10.2011).

четверг, 20 октября 2011 г.

Бібліотекарі ЦБС м. Вінниці у РТЦ


В тренінговому центрі з 17 жовтня 2011 року проходять тренінги для бібліотечних працівників ЦБС м. Вінниці за програмою модулю 2 «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці».
Відповідно до програми, бібліотекарі знайомляться з роллю Інтернету в глобалізації інформаційного простору, проблемами вільного доступу до інформації, специфікою надання доступу до Інтернету в публічній бібліотеці, формами і методами інформаційного обслуговування користувачів електронними ресурсами тощо.
Після тренінгу "Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування" учасники проявили зацікавленість щодо можливості створення у своїх бібліотеках Пунктів доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ) і приєднанні до Мережі ПДГ, яка започаткувала свою роботу за проектом Української бібліотечної асоціації у межах грандової діяльності з Програмою сприяння Парламенту УкраїниІІ (ПСП ІІ)з 2009 року. 

пятница, 14 октября 2011 г.

Тренінги продовжуються: у форматі Модуля 2

Впродовж 10-14 жовтня 2011 року в Обласному тренінговому центрі проходили тренінги для бібліотечних працівників Крижопільського та Муровано-куриловецького районів за програмою модулю 2 «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці». Відповідно до програми бібліотекарі знайомлилися з впливом Інтернету напроцеси глобалізації інформаційного простору, проблемами вільного доступу до інформації, специфікою надання доступу до Інтернету в публічній бібліотеці, формами і методами інформаційного обслуговування користувачів електронними ресурсами тощо.

четверг, 13 октября 2011 г.

КУНИЦЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ ФІЛІАЛ КРИЖОПІЛЬСЬКОЇ ЦБС ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ ПРОГРАМИ «БІБЛІОМІСТ»


16 жовтня 2011 року о 18:30 у приміщенні сільського будинку культури села Куниче Крижопільського району відбудеться урочиста церемонія з нагоди відкриття  публічного доступу до Інтернету .

вторник, 11 октября 2011 г.

ТРК Вінниччина 2011 10 11 Бібліоміст


Міжнародна програма „Бібліоміст" допомагає бібліотекам області отримати сучасну комп'ютерну техніку та безкоштовний доступ до Інтернету. У районах та сільській глибинці, де всесвітня павутина доступна одиницям, модернізовані бібліотеки стають справжнім інформаційними центрами для дітей та дорослих. Із Козятина, де відкриття такої бібліотеки стало святом для району, повернулася наша знімальна група.

пятница, 7 октября 2011 г.

Бібліоміст: відкриття, бібліотека-філія #13 м. Вінниця

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Бібліотека-філія № 13 м. Вінниця

Тренінги для групи користувачів бібліотеки

З 3 жовтня по 7 жовтня 2011 року на базі Вінницького РТЦ проходили тренінгові заняття для користувачів бібліотеки за адаптованою проограмою Модуля 1 "Основи комп'ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет". 
Учасники із задоволенням відвідували тренінги, на яких ознайомилися з апаратною складовою комп'ютера, навчилися створювати текстові та графічні файли, і найголовнішн -  здійснювати самостійно пошук необхідної інформації у світовій мережі Інтернет.  

четверг, 6 октября 2011 г.

Бібліоміст - відкриття: бібліотека-філія #21 м. Вінниця

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Бібліотека-філія № 21 ім.Н. Крупської м. Вінниця

Бібліоміст - відкриття бібліотека-філія №7 м. Вінниця

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Бібліотека-філія № 7 м. Вінниця

Бібліоміст - відкриття: бібліотека-філія №21 м. Вінниця

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Бібліотека-філія № 21 ім.Н. Крупської м. Вінниця (06.10.2011). В рамках проекту бібліотека працюватиме з Клубом "Органічного землеробства", який вирощує і пропагує здорову їжу.
Про здорову їжу, а саме про УКРАЇНСЬКЕ САЛО, співають гості свята :)

Телеканал ВІТА новини 2011-10-06 Бібліоміст

На Вінниччині продовжується реалізація Міжнародного грантового проекту «Бібліоміст», який фінансується фундацією Білла та Мелінди Гейтс. Він покликаний перетворити публічні бібліотеки на сучасні громадські центри. Так в рамках програми, три бібліотеки нашого міста отримали сучасну комп'ютерну техніку. Відтепер вінничани матимуть змогу користуватись безкоштовним Інтернетом і в бібліотеках-філіях номер 7, 8 та 21, що по вулицях Боженова, Червоноармійській та Нансена відповідно. Загалом же комп'ютеризовано понад шістдесят бібліотек нашої області. На черзі і ще ряд міських та сільських бібліоцентрів. До 2013

суббота, 1 октября 2011 г.

Телеканал ВІТА новини 2011-09-30 biblioteka.mp4

І ще одне професійне свято. До Всеукраїнського дня бібліотек, у Вінниці пройшов загально обласний форум бібліотекарів. Його у нашому місті організовують вперше. Результатом пленуму стало затвердження стратегії подальшого розвитку читалень області. Окрім самих бібліотекарів, в обласній філармонії «Плеяда», зібрались представники усіх рівнів влади Вінниччини. Грамотами та подарунками відзначили кращих працівників галузі та учасників Міжнародного проекту «Бібліоміст». До 2013 року планують осучаснити роботу понад тисячі семисот книжкових фондів нашої держави.

пятница, 30 сентября 2011 г.

Телеканал ВІТА новини 2011-09-30 Інтернет центр

У бібліотеці - філії №8 відкрився інформаційний центр. Тут відвідувачі бібліотеки можуть безкоштовно користуватись Інтернетом. Пункт публічного доступу до всесвітньої мережі створено в рамках грантового проекту «Бібліоміст».

среда, 28 сентября 2011 г.

Бібліоміст у Немирові - відкриття

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Немирівська центральна районна бібліотека, Вінницька область

Бібліоміст у Немирові - відкриття

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Немирівська центральна районна бібліотека, Вінницька область

вторник, 27 сентября 2011 г.

Бібліоміст у с. Брониця

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - бібліотека c. Брониця Могилів-Подільського району, Вінницька область

Привітання

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Могилів-Подільська центральна районна бібліотека, Вінницька область (27.09.2011)

Золота рибка та Інтернет

Відкриття пункту публічного доступу до Інтернету і початку надання нових сервісів - Могилів-Подільська центральна районна бібліотека, Вінницька область (27.09.2011)

суббота, 24 сентября 2011 г.

Бібліоміст - с. Жежелів

Привітання дитячого садка з нагоди відкриття пункту публічного доступу до Інтернету в с. Жежелів Козятинського району Вінницької області в рамках програми "Бібліоміст"

Бібліоміст - с. Жежелів


Привітання дитячого садка з нагоди відкриття пункту публічного доступу до Інтернету в с. Жежелів Козятинського району Вінницької області в рамках програми "Бібліоміст"

суббота, 17 сентября 2011 г.

Зустріч у Львові

Тренер Вінницького РТЦ Слотюк Г.М., яка  15-16 вересня 2011 року брала участь у ІІ Львівського бібліотечного форуму "Партнерство для розвитку",  мала змогу відвідати Львівський РТЦ, де  зустрілася з колегами-тренерами Дудок Ольгою та Дмитрів Світланою. Тренери мали змогу обговорити успішні практики проведення тренінгів та обмінятися корисною інформацією. 
Більш детально  про роботу Львівського РТЦ на блозі http://regcenterlviv9.blogspot.com/.

пятница, 16 сентября 2011 г.

Навчання в РТЦ

З 12 по 16 вересня 2011 року в РТЦ проходили тренінгові навчання з основ роботи на ПК та пошуку інформації в Інтернеті для бібліотечних фахівців Могилів-Подільського та Тростянецького районів.

пятница, 9 сентября 2011 г.

Бібліотекарі Іллінецького та Козятинського районів в РТЦ


З 5 по 9 вересня 2011 року в РТЦ проходили тренінгові навчання з основ роботи на ПК та пошуку інформації в Інтернеті для бібліотечних фахівців Іллінецького та Козятинського районів. Учасники під час спілкування мали змогу поділитися своїми планами щодо здійснення власних проектів в рамках реалізації програми "Бібліоміст", усі відмічали, що уже на стадії підготовки проекту помітно змінилося відношення жителів до бібліотеки і всі з нетерпінням чекають поставки комп'ютерної техніки та відкриття Інтернет-центрів, зокрема п. Марія Онищук так бачить майбутнє своєї бібліотеки "маю надію, що Леухівська сільська бібліотека-філія, з появою комп'ютерної техніки від програми "Бібліоміст" стане справжнім сучасним інформаційним центром громади, а користувачі будуть обізнані з усіма світовими новинами". Пані Н. Покрищук розповіла, що "після оголошення переможців другого раунду, громада  міста Іллінці по-новому звернула увагу на бібліотеку. Моя мрія здійснюється з допомогою "Бібліомосту", IREX, УБА,  адже нині відвідувачі Іллінецької ЦРБ цікавляться можливостями які будуть надаватися  в нашій бібліотеці. Думаю, що найближчим часом, кожен відвідувач зможе скористатися вільним доступом до ресурсів мережі Інтернет, при нагоді навчитися комп'ютерної грамотності тощо". Своїми сподіваннями поділилася і Демченко Олена "в своїх найсміливіших мріях про майбутнє Дашівської бібліотеки, ще кілька років тому, я навіть не думала про можливість для наших користувачів безкоштовного доступу до всесвітньої інформаційної мережі. Неможливо не використати ту чудову можливість, яку надала нам програма "Бібліоміст"! Це не тільки нові інформаційні можливості бібліотеки, це й величезний крок у піднятті авторитету бібліотеки, як сучасної необхідної установи в нашому селищі. Впевнена в успішності задуманого". 

понедельник, 5 сентября 2011 г.

Vinnytsia_State_Television_TNV - Tomashpil_Received_Bibliomist_Equipment...


"By 2013, Bibliomist Will Equip 1,600 public libraries" - news episode by Vinnytsia State Television Channel TNV - broadcast on August 31, 2011 - featuring equipment delivery to Tomashpil central raion library, as well as Tomashpil, Vapniarka, Lypivka, and Komargorod village libraries, Vinnytsia oblast

пятница, 2 сентября 2011 г.

Електронне листування

Електронна пошта сьогодні забезпечує обмін поштовими повідомленнями з будь-яким користувачем Інтернету, який має електронну поштову скриньку. Під час тренінгу бібліотекарі створили власні електронні скриньки, на практичних заняттях здійснили електронне листування між собою, а закріпити результат вирішили створенням відкритого колективного листа. Адресатом стала директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, координатор РТЦ - Морозова Н.І. Листа було написано та відправлено на її електронну адресу. Для зацікавлених наводимо його зміст.

Директору Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва
Координатору Вінницького РТЦ
Президенту ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини»
Морозовій Н.І

Шановна Наталіє Іванівно!

Ми, група учасників тренінгу за програмою модуля 1  «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в мережі Інтернет для бібліотечних працівників», бібліотечні працівники Гайсинського і Немирівського районів, висловлюємо щиру вдячність Вам, Наталіє Іванівно за організацію роботи Вінницького регіонального тренінгового центру.
Участь у цьому тренінгу дала нам можливість пізнати основи комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернеті, зокрема набути навичок ефективного використання апаратних засобів та прикладних програм, розглянути головні етапи та тенденції розвитку світової мережі Інтернет, оволодіти основами навігації, навичками та вміннями інформаційного пошуку, електронного листування тощо. 
Ваша робота в реалізації проекту «Бібліоміст» заслуговує на окремі слова подяки, зокрема створення на базі обласної бібліотеки Регіонального тренінгового центру дало змогу нам, підвищити свої професійні знання для використовування новітніх інформаційних технологій, для кращого обслуговування мешканців наших територіальних громад. Здобуті знання та навички ми будемо використовувати в нашій практичній роботі.
Отже, бажаємо Вам, шановна Наталіє Іванівно та вашим колегам, членам обласного тренінгового центру оптимізму, здоров’я, великих  творчих здобутків, успіхів у громадській діяльності.

З повагою бібліотечні працівники 
Немирівського та Гайсинського районів – 
учасники тренінгу модуля № 1
                                                                                                                                       2 вересня 2011 р.
 

среда, 31 августа 2011 г.

Опановуємо основи електронної звітності

З 29 вересня 2011 року у Вінницькому РТЦ за програмою Модуля 1 "Основи компютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет для бібліотекарів" проводяться тренінги для групи бібліотечних фахівців з Гайсинського та Немирівського районів.
31 вересня 2011 року до Центру завітала регіональний представник з моніторингу та оцінки програми "Бібліоміст" Любов Квасюк, яка провела тренінг щодо електронної звітності. Під час проведення тренінгу, учасники досить детально ознайомилися з особливостями електронної звітності, зокрема зі статистичною та фінансовою звітністю. Відомо, що статистичний облік базується на узагальненні даних про стан діяльності  закладу. Показниками ж бібліотечної статистики є кількісні характеристики того чи іншого процесу бібліотечно-інформаційної діяльності, що виражаються в абсолютних чи відносних величинах. Наразі, до існуючої системи статистичної та інформаційної звітності, бібліотекам, які реалізують свої проекти  у програмі "Бібліоміст" потрібно освоїти процедуру й електронної звітності. Сподіваємося, що отриманні знання та навики сприятимуть позитивному зростанню основних  показників діяльності бібліотек.

пятница, 5 августа 2011 г.

Лист Президенту УБА

Президенту
Української бібліотечної асоціації
Шевченко І.О.

Шановна Ірино Олександрівно !

Висловлюємо щиру вдячність Українській бібліотечній асоціації за активне всебічне сприяння розвитку бібліотечної справи в Україні і забезпеченню права наших користувачів на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування. Ваша партнерська робота в реалізації проекту «Бібліоміст» заслуговує на окремі слова подяки, зокрема створення на базі обласної бібліотеки Регіонального тренінгового центру дало змогу нам підвищити свої професійні знання для використовування новітніх інформаційних технологій, для кращого обслуговування мешканців наших територіальних громад.
Ми, група учасників тренінгу, яка включає в себе працівників сільських, селищних та районних бібліотек з Муровано-Куриловецького, Томашпільського та Хмільницького районів, дякуємо Вам за змістовно розроблені програми Модулів за якими ми проходимо тренінги у Вінницькому РТЦ. Адже тренінг в рамках модуля №1 «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в мережі Інтернет для бібліотечних працівників» дав нам можливість пізнати основи комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернеті, зокрема набути навичок ефективного використання апаратних засобів та прикладних програм, розглянути головні етапи та тенденції розвитку світової мережі Інтернет, оволодіти основами навігації, навичками та вміннями інформаційного пошуку, електронного листування тощо.
Здобуті знання та навички будемо використовувати в щоденній практичній роботі. Завдяки програмі «Бібліоміст» наші бібліотеки матимуть можливість перетворитися на сучасні інформаційні центри, де мешканці зможуть отримати необхідну інформацію, не лише з друкованих видань (книг, газет, журналів), а й з мережі Інтернет, що дасть змогу підвищити ефективність, оперативність та якість обслуговування користувачів.
Отже, бажаємо Вам, шановна Ірино Олександрівно та активним членам Української бібліотечної асоціації оптимізму, здоров’я, великих творчих успіхів в громадській діяльності.



З глибокою пошаною
бібліотечні працівники з Муровано-Куриловецького,
Томашпільського та Хмільницького районів - учасники тренінгу модуля №1.


5 серпня 2011р.

пятница, 29 июля 2011 г.

Бібліотекарі Крижопільського та Мурованокуриловецького районів освоюють роботу в Інтернет

З 25 по 29 липня 2011 року в Обласному тренінговому центрі за програмою модуля 1 "Основи компютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет для бібліотечних працівників", розробленої фахівцями Української бібілотечної асоціації, навчалися бібліотекарі Крижопільського та Мурованокуриловецького районів.
Впродовж навчання вони ознайомилися з  апаратною складовою компютера,особливостями операційної системи Windows 7, офісними програмами з пакету Microsoft Office. Бібліотекарі також освоїли оснои навігації в Інтернет-мережі, методи пошуку інформації, створили електронні скриньки тощо.
По завершенні, в анкетах відмітили, що "пройшли ази із спілкування з комп'ютером" (Юр'єва Т.М.), "почула багато нового, сподобалося працювати в Інтернеті" (Сидорук С.Г.), "дізналася багато нового, корисного, але  хотіла б знати це раніше, шкода не було можливостей" (Левінчук Т.О.), "теми, які вивчали вибрані вдало, вони усі необхідні для подальшої роботи" (Ткаченко Л.М.). Тренери сподіваються, що в подальшому усі знання, отриманні під час тренінгу, стануть у нагоді учасникам. 

пятница, 22 июля 2011 г.

Лист учасників тренінгу директору програми "Бібліоміст"

Шановний пане Матею Новаку!


Ми, працівники Вінницької міської централізованої бібліотечної системи - переможці другого раунду конкурсу програми "Бібліоміст", висловлюємо Вам глибоку та щиру вдячність за можливість долучитися нашим книгозбірням, а через них і всім нашим користувачам до новітніх інформаційних технологій.
Завдяки проекту, директором якого Ви є, буде модернізовано доступ до інформації користувачів публічних бібліотек міста, ми зможемо сформувати в нашій місцевій громаді розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримки органами місцевого самоврядування. Адже в сучасному постінформаційному суспільстві неможливо пересічній людині обійтись без послуг Інтернет-мережі. Тому такого особливого значення набуває проблема забезпечення вільного доступу до "світової павутини".
На сьогодні програма "Бібліоміст" надає можливість мільйонам жителів України долучитися до інформаційних ресурсів Інтернету.
Особливо хочемо підкреслити те важливе значення, яке має для нас можливість підвищувати свою професійну кваліфікацію на базі Вінницького регіонального тренінгового центру. В рамках модулю № 1 ми отримали знання з основ комп'ютерної грамотності, а також опанували навики роботи в мережі Інтернету, в т. ч. здійснення електронного листування.
Отож, бажаємо Вам, шановний пане Матею, і Вашій команді подальших успіхів на теренах такої потрібної для громадян України справи, а також творчої наснаги та міцного здоров'я!

З повагою,

Учасники тренінгу модулю № 1 на базі Вінницького РТЦ

понедельник, 18 июля 2011 г.

Група фахівців Вінницької міської ЦБС проходить тренінг

З 18 липня 2011 року в регіональному тренінговому центрі розпочали працювати бібліотекарі Вінницької міської ЦБС - переможці ІІ раунду конкурсу програми "Бібліоміст".
Під час тренінгових завдань Модулю "Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників" учасники тренінгу ознайомляться з темами: "Комп’ютер як інформаційна система»", "Операційна система Windows 7", "Організація комп’ютерної безпеки та захисту інформації", "Офісне програмне забезпечення", "MS Word як універсальний текстовий процесор", "Табличний процесор - Excel ", "Power Point – як інструмент створення презентації" тощо.
Також здійснять подорож у віртуальний світ мережі Інтернет: ознайомляться з основними службами Інтернету, браузерами, пошуковими серверами, загальними підходами до пошуку інформації, створять електронні скриньки, здійснять електронне листування, зможуть інтерактивно поспілкуватися тощо.
А розпочинаються тренінги як зазвичай - знайомством, розробкою правил, обговоренням очікуваннь.



Липень 2011 року - початок нового сезону тренінгів!

З липня 2011 року Вінницький регіональний тренінговий центр розпочинає новий сезон тренінгових навчань 2011 - 2012 рр. для бібліотечних спеціалістів Вінниччини. Учасниками обовязкових тренінгів стануть переможці ІІ раунду конкурсу програми "Бібліоміст" - «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», а це фахівці з 10 районів області та м. Вінниці: Центральна бібліотека ім. І.В.Бевза ЦБС м. Вінниця (5 бібліотек), Крижопільський (5 бібліотек), Мурованокуриловецький (5 бібліотек),Томашпільський (5 бібліотек), Хмільницький (5 бібліотек), Немирівський (4 бібліотеки), Гайсинський (5 бібліотек), Іллінецький (4 бібліотеки), Козятинський (5 бібліотек), Могилів-Подільський (4 бібліотеки), Тростянецький (5 бібліотек) райони.
Бібліотекарі будуть навчатися за програмами, розроблемими провідними науковцями Української бібліотечної асоціації:
МОДУЛЬ 1. Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників.
МОДУЛЬ 2. Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці.
МОДУЛЬ 3. Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек.
Також для бібліотекарів будуть запропонові тренінги за новими програмами.
Команда Вінницького регіонального тренінгового центру щиро розраховує на успішну співпрацю з учасниками тренінгів!

Бажаємо усім успіхів!

среда, 29 июня 2011 г.

Міжнародна Конференція Next Library 2011: враження учасниці - провідного бібліографа Юлії Кашпрук

Міжнародна Конференція Next Library 2011 відбулася 18-22 червня у м. Орхус (Данія), яке справедливо претендує стати культурним осередком Європи у 2017 році. Це була чудова нагода познайомитися з лідерами бібліотечної справи з метою подальшої співпраці, відвідати сучасні данські бібліотеки, що є інноваційними у забезпеченні послуг своїм численним користувачам, а також дослідити новітні технології удосконалення роботи бібліотекарів, взяти активну участь у різних семінарах, зокрема у заході “Community Engagement Cafe Session”, де була можливість стати ведучим разом з колегами з Польщі (Agnieszka Koszowska, Remigiusz Lis) та Індонезії (Triyono Prjosoesilo) при обговоренні питання “How has your library successfully engaged its community?”, поділитись бібліотечними проектами своєї бібліотеки (Вінницька ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва (www.library.vn.ua).
306 учасників з 35 країн зустрілися разом, щоб обговорити такі ключові теми, як “Інновації, Демократія та Співпраця”, та дізнатися більше про бібліотечні системи та проекти, які успішно діють у бібліотеках світу, про шляхи їх впровадження у різних країнах, бібліотечний менеджмент та стратегії, а також поділитись власним досвідом та здобутками.
Щиро дякую Bill&Melinda Gates Foundation та представникам проекту “Глобальні бібліотеки” (директору ініціативи Деборі Джейкобс, Айрону Шмідту, Емі Гіпсон, Дерену Хернеру, Джесіці Дор та Шауні Хагров), а також усім бібліотечним працівникам Данії, які гостинно зустрічали нас, за унікальну можливість взяти участь у Конференції Next Library 2011, зустрітись з бібліотечними лідерами (Claudia Lux, Chu Shuqing, Jens Thorhauge), поділитись знаннями та здобути новий досвід, стати частиною великої бібліотечної родини.
More: www.nextlibrary.net or info@nextlibrary.net

понедельник, 27 июня 2011 г.

Знайомтеся - нові бібліотечні блоги!

"Бібліотечний" блогопростір Вінниччини постійно розширюється, зокрема жителі міста Вінниці наразі мають змогу ознайомитися з діяльністю Центральної міської бібліотеки ім. І.В. Бевза на блозі: http://vincmb.blogspot.com/,    а для юних читачів міста та їхніх батьків корисною стане інформація, яку представляє Центральна дитяча бібліотека на блозі - http://cdbvin.blogspot.com/.
Бібліотекарі запрошують усіх бажаючих до спілкування у віртуальному просторі, тож долучайтеся!

среда, 15 июня 2011 г.

Тренінг для молоді

15 червня 2011 року на базі Вінницького РТЦ для студентської молоді пройшов тренінг з питань доступу до офіційної інформації органів влади. Молоді люди ознайомилися з роботою Пункту доступу громадян до офіційної інформації, що діє в обласній книгозбірні в рамках проекту "Створення мережі ПДГ" за підтримки Програми сприяння Парламенту ІІ. Під час тренінгу учасники здійснили мандрівки сайтами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України. Особливо сподобалися практичні заняття щодо самостійного пошуку законодавчих актів, побували також на сайті "Для юних громадян", де змогли пограти в різноманітні ігри.

понедельник, 6 июня 2011 г.

Тренінг з фандрейзингу


4-5 червня 2011 року на базі тренінгового центру відбувся тренінг з фандрейзингу, організований Вінницькою обласною молодіжною громадською організацією "Молодіжна ліга розвитку підприємництва" для представників громадських організацій. На тренінгу розглядалися основні принципи фандрейзингу, методи комунікації, вибір інструментів, підготовка фандрейзиногових документів тощо.

Розпочато конкурс на участь у «Програмі стажування молоді у Верховній Раді України (2011 - 2012)

Для участі у конкурсі необхідно до 20 липня 2011 року заповнити та надіслати аплікаційну форму у електронному вигляді на адресу: vr-anketa@interns.org.ua Будь ласка, у темі повідомлення зазначте «Parliamentary Internship application», анкету називати своїм прізвищем та ініціалами латиницею, наприклад “ShevchenkoAM”

понедельник, 30 мая 2011 г.

Тренери спілкуються та обмінюються досвідом

30 травня 2011 року відбулася skape-конференція між тренерами регіональних тренінгових центрів м. Вінниці та м. Житомира. Під час проведення якої вдалося обговорити  проблеми та успіхи діяльності  РТЦ, обмінятися досвідом щодо методики проведення тренінгів, розробити напрямки діяльності  з удосконалення роботи в проекті "Бібліоміст", спланувати подальші спільні кроки в  напрямку обміну тренерськими практиками.
З'ясувалося, що аналіз проведених анкетувань серед учасників тренінгів, як у Вінницькому РТЦ так і у Житомирському РТЦ дав досить близькі результати: учасники тренінгів найбільше полюбляють практичні вправи, і висловлюють бажання більше часу приділяти методиці безпосереднього виконання нових різновидів бібліотечних послуг, зокрема організація віртуальних виставок, віртуальних довідок тощо.
Сподіваємося, що практика подібних спілкувань продовжуватиметься і надалі! 

пятница, 27 мая 2011 г.

Методисти знайомляться з інноваційними змінами у бібліотеках

З 23 травня 2011 року по 27 травня 2011 року на базі РТЦ відбулися тренінги за програмою: «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі інформаційного менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек. Адвокасі» для групи методистів центральних районних (міських) бібліотек, які виграли ІІ раунд проекту «Бібліоміст» і уже проходили навчання за адаптованою програмою Модулю 2. Методисти одержали знання та навички роботи у сфері інноваційної, ініціативної діяльності бібліотек з використанням основ менеджменту, маркетингу, фандрейзингу, адвокації, соціального партнерства. На завершальному етапі навчань, учасники презентували свої проектні розробки, над якими працювали протягом чотирьох днів,  зокрема  представили проекти щодо участі бібліотеки в справі захисту пам’яток культури краю, профорієнтаційної діяльності бібліотеки, адаптаційної допомоги людям з обмеженими можливостями,  залученню їх до користування  бібліотекою, створення в бібліотеці спеціальних інформаційно-консультаційних центрів задля підтримки здорового способу життя тощо. 

среда, 18 мая 2011 г.

Учасники тренінгів досліджують якість бібліотечних послуг


17 травня  2011 року учасники тренінгів були розділені на 2 підгрупи, отримали завдання дослідити якість бібліотечних послуг обласної книгозбірні. Вони розробили  анкети,  опитали користувачів, які того дня завітали до бібліотеки, отримані дані проаналізували і 18 травня презентували результати своїх досліджень.

"Бібліоблоги": так чи ні? Так!


Останім часом ми маємо можливість спостерігати за бурхливим розвитком блогосфери, в тому числі й "бібліотечної". Та й обговорення щодо доцільності їх ведення, проходить не менш жваво. Це може свідчить про те, що "бібліотечні" блоги насправді існують і їх «вільний» розвиток спонукає професіоналів до певних узагальнень, спрямувань, вироблення концепцій їх подальшої життєдіяльності тощо. Мабуть, тому їх і слід продовжувати вести й розвивати.
Блоги - це електронні аналоги звичайного паперового щоденника, і його власник може відображати там чи то історію свого життя, чи то події, що його цікавлять, викладати свої думки, іншу корисну інформацію. Основною ж  відмінністю мережевого щоденника від паперового є його доступність іншим користувачам мережі, тобто блог чи мережевий щоденник дає можливість не тільки бути засобом фіксування подій, він стає носієм інформації, а  у випадку з "бібліотечними" блогами, він виступає платформою  для професійного спілкування та обміну інформацією.  Прагнення людей до спілкування і зробило мережеві щоденники такими популярними.
В рамках занять тренінгового центру, бібліотечні працівники беруть участь у розробках своїх власних блогів, саме так званих "бібліотечних". Ми вже маємо приклади того, як учасники тренінгових занять -  бібліотекарі районних та й сільських книгозбірень, впроваджуючи інформаційні технології в практику своєї діяльності, успішно ведуть мережеві щоденники. Тож запрошуємо до мандрівки "мережними" мережевими сторінками "бібліотечних" блогів Вінниччини.
Барська районна бібілотека: блог читального залу - nformplaneta.blox.ua/html 
Барський молодіжний бомонд (Барська районна бібліотека) - http://barcreativeyoutn.blogspot.com/
Берег дитинства (блог Барської районної бібліотеки для дітей) - http://barchildlib.blogspot.com/
Тульчинська центральна районна бібілотека - http://tulchlb.blogspot.com/
Скарбниця Тиманівської бібліотеки - http://timanivka.blox.ua/html
Тиманівська бібліотека: день за днем - http://timanivkalive.blox.ua/html
Бібліотека села Міжлісся - http://mizhlissyalibr.blogspot.com/
BIBLIOVIN (Блог методистів Вінницької міської ЦБС) - http://bibliovin.blox.ua/
Коли виникає запитання «навіщо це потрібно?», то за кілька тижнів ведення блогу воно відпаде саме собою. Якщо Ви ще немаєте свого блогу – спробуйте себе, творіть!

вторник, 17 мая 2011 г.

В бібліотеці експонується виставка присвячена синові Подільської землі Ігнацію Яну Падеревському

17 травня 2011 року учасники тренінгів відвідали виставку присвячену нашому земляку і видатному польському митцю і державному діячу Ігнацію Яну Падеревському, яка  наразі експонується у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук. Виставка до міста прибула з Польщі, і  її відкриття  відбулося 6 травня за участі офіційної делегації Республіки Польщі на чолі з Маршалком Сенату Богданом Борусевичемв рамках святкування  Всесвітній день Полонії та поляків, що проживають за кордоном.
http://www.library.vn.ua/includes/Yan_Paderevskiy

понедельник, 16 мая 2011 г.

Третя група методистів розпочала навчання


В регіональному  тренінговому центрі з 16 травня 2011 року  розпочалися занняття для  методистів центральних районних (міських) бібліотек  (3 група) за адаптованою програмою Модулю 2 - "Підготовка бібліотечних фахівців до професійного використання процесів мережевого інформаційного пошуку та моніторингу в сфері інформаційно-аналітичної діяльності".

суббота, 30 апреля 2011 г.

"Вузівські " бібліотекарі отримали сертифікати про участь у тренінгу

Напередодні травневих свят завершився тренінг "Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці"з фахівцями наукових бібліотек ВНЗ м. Вінниці. Учасники ретельно відпрацювали програму Модулю 2, успішно пройшли підсумкове тестування, отримали відповідні сертифікати, що свідчитимуть про підвищення професійної кваліфікації.

пятница, 29 апреля 2011 г.

Конкурс "Онляндія - територія безпечного Інтернету"

Програма «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті» оголошує новий конкурс «Онляндія – територія безпечного Інтернету»! Організатором конкурсу виступає компанія «Майкрософт Україна».

Партнером конкурсу є компанія HP. 

До участі у конкурсі запрошуються педагогічні працівники всіх навчальних закладів України. 

На конкурс приймаються методичні розробки тренінгів з безпеки дітей в Інтернеті в двох номінаціях:
- тренінгові розробки для дітей віком 7-11 років; 
- тренінгові розробки для дітей віком 12-16 років. 

Конкурс триває з 18 квітня по 25 травня 2011 року. 

Оголошення переможців 1 червня 2011 року. 

Переможці в кожній номінації отримають сучасний ноутбук НР! 

Деталі

Триває Всеукраїнський конкурс соціальної дії «Зніми свій фільм про проблему, що тебе хвилює!»

1 квітня 2011 року розпочався всеукраїнський конкурс соціальної дії «Зніми свій фільм про проблему, що тебе хвилює!». Територія охоплення Конкурсу – усі регіони України.

Організатори Всеукраїнського конкурсу соціальної дії "Зніми свій фільм про проблему, що тебе хвилює!" – Житомирська обласна молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» за підтримки Британської Ради в Україні. 

Ідея Конкурсу – за допомогою сучасних інформаційних технологій привернути увагу громадськості до проблем порушення прав дитини та забруднення навколишнього середовища, попередити виникнення таких проблем шляхом активізації участі молодого покоління у процесах прийняття рішень на різних рівнях (локальному, регіональному, всеукраїнському). 

Місцеві активісти навчаться ефективніше вирішувати проблеми громад

21-27 червня у Вінниці, Одесі та Луганську відбудеться стажування “Поширення здобутків громадської участі”. Його організовує ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” в межах проекту “Кращі практики самоорганізації населення для розвитку місцевих громад” за підтримки програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження”. 

Новий конкурс Антикризової гуманітарної програми

Антикризова гуманітарна програма Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк — Будапешт) і Міжнародного фонду «Відродження» оголошує конкурс «Перетворення закладів культури на осередки громадської активності та залучення творчих колективів до благодійництва».

четверг, 28 апреля 2011 г.

Всеукраїнський конкурс літературних творів бібліотечних працівників

Президія УБА оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс літературних творів бібліотечних працівників (статей, есе, нарисів, поезій).

Терміни проведення: з 1 квітня по 31 серпня 2011 р.

среда, 27 апреля 2011 г.

Тренінги для бібліотечних спеціалістів провідних "вишів" м. Вінниці

Група бібліотечних фахівців наукових бібліотек Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського та Вінницького національного аграрного університету в останні дні квітня (з 26.04.2011 по 30.04 2011) підвищує свою професійну кваліфікацію в Обласному тренінговому центрі  за програмою модулю 2 "Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних ресурсів та Інтернет у бібліотеці". Наразі вони ознайомилися з історією виникнення мережі Інтернет, використанням браузерів. Також здійснювали пошук інформації через  пошукові сервери, створили електронні поштові скриньки, змогли інтерактивно поспілкуватися в чатах, форумах тощо. Далі на них чекає не менш цікава інформація та участь в інтерактивних формах навчання.

понедельник, 18 апреля 2011 г.

Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування

11 квітня у  Національному центрі ділового та культурного співробітництва „Український дім” у Києві відбувся Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування. Понад  730 українських бібліотек-переможців проекту «Бібліоміст» були  присутні на  Ярмарці,  40 найкращих презентували свої інноваційні послуги  (відбір учасників відбувався на конкурсній основі), до числа яких увійшла і Барська районна бібліотека, що презентувала діяльність Центру проектного менеджменту.

понедельник, 11 апреля 2011 г.

Навчаються методисти ІІ.


11 квітня 2011 року в обласному тренінговому ценрі розпочала торувати шлях з освоєння нових інформаційних технологій друга група методистів ЦРБ. Вони, наразі, вперше беруть участь у тренінгах. Тож,  починалися заняття зі з'ясування того, що таке тренінг? і чим від вирізняється з інших форм навчання? Дійшли згоди, що це одна з  форм організації занять з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, що передбачає навчання, яке базується на досвіді людини, розвиває здібності особистості до пошуку нових знань, формує нобе бачення своєї професії. Для тренінгової форми навчання характерним є активність учасників усієї групи, можливість поділитися власним досвідом, здійснення практичних вправ тощо. І найголовніше - все це проходить у комфортній, доброзичливій атмосфері, без насилля і примушування.
Тренінги, за адаптованою програмою Модулю 2, дають змогу формувати у методистів професійні навички з провадження нової бібліотечної послуги - використання інформаційних технологій та інтернету в бібліотеці. Тож сподіваємося, що усі 5 днів, для учасників групи, будуть корисними та цікавими! А в  п'ятницю проаналізуємо "Дерево очікувань" і підіб'ємо результати спільної роботи.


Коментар учасниці Ярмарки (м.Бар)

пятница, 8 апреля 2011 г.

Методисти відправилися додому з новим багажем знань



8 квітня 2011 року завершились тренінги для методистів ЦРБ, які виграли ІІ раунд проекту програми "Бібліоміст". Учасники сумлінно відпрацювали адаптовану програму Модулю 2, успішно пройшли підсумкове тестування. По завершенню тренінгів, вони поділилися своїми враженнями від занять: "розширився діапазон сприйняття можливостей комп'ютерної техніки та мережі Інтернет" (Домашевська Л.), "за допомогою тренінгу дізналася для себе багато чого нового, що для мене є важливим" (Безпрозвана І.), "для себе більше відкрила Інтернет та його можливості" (Михалиця О.), "навчання дало змогу більш детально розібратися в питаннях, що вивчалися на тренінгу" (Зарванська І.).

четверг, 7 апреля 2011 г.

Слово. Посвящается всем библиотекарям

Использованы кадры фильма А.Шемякина и Д.Лавриненко «Государственная общественно-политическая библиотека». Песня - А.Иванов и гр. "Рондо".